Rzęsy, Inspiracje

InLei® Lady shield – krem ochronny do skóry wokół brwi

InLei® Lady Shield to krem do skóry wokół brwi, którego zadaniem jest ochrona skóry (szczególnie wrażliwej) podczas zabiegu laminacji brwi InLei® Brow Bomber.

OD POMYSŁU DO ROZWOJU:

Pracę nad tym preparatem rozpoczęliśmy w połowie 2020 roku, kiedy produkty do laminacji brwi zaczynały być popularne. Lady Shield został opracowany specjalnie do tego typu zabiegów, ponieważ doskonale współpracuje z produktami nr 1 i 2 które używamy podczas zabiegu. 

Jego nazwa powstała z myślą o produkcie kojarzącym się kobiecym pięknem: delikatna i aksamitna, ale jednocześnie bardzo mocna, zapewniająca całkowitą ochronę. 

W ciągu dwóch lat opracowywania, przetestowaliśmy wiele różnych receptur. Naszym celem było stworzenie czegoś innowacyjnego, co w niczym nie przypominałoby kremów ochronnych, które są już dostępne na rynku.

Dlatego nasz projekt rozpoczął się od analizy najpopularniejszych produktów: Zauważyliśmy, że większość produktów to kremy bardzo ciężkie i tłuste, trudne do wchłonięcia, które mają tendencję do zatykania porów skóry. Kremy te tworzą błyszczącą warstwę, która bardzo obciąża skórę i tworzy nieestetyczny połysk na twarzy. 

Po bardzo dużej liczbie testów i modyfikacji preparatów, w końcu znaleźliśmy odpowiednią mieszankę. W następnej części artykułu przedstawimy Ci wybrane składniki, które sprawiają, że InLei® Lady Shield jest czymś wyjątkowym.

DELIKATNE I WYSELEKCJONOWANE SKŁADNIKI AKTYWNE:

Formuła InLei® Lady Shield opiera się na trzech głównych składnikach aktywnych:

FOMBLIN®

Jest to naturalny surowiec, który powstał podczas badań w firmie chemicznej we Włoszech, która jest światowym liderem w tworzeniu materiałów, produktów chemicznych i innowacyjnych rozwiązań.

Jest to polimer zdolny do tworzenia przezroczystej, bezwonnej i nietłustej powłoki, która stanowi barierę, ale jednocześnie pozostaje całkowicie oddychająca i nie zatyka porów skóry.

Jego szczególna hydrofobowa struktura zapobiega odwodnieniu, podrażnieniu i zaczerwienieniu skóry.

Przeprowadzono kilka badań klinicznych z udziałem ochotników płci męskiej i żeńskiej z ciężkimi objawami przewlekłego zapalenia i podrażnienia skóry, w wyniku kontaktu z proszkami metali, farbami, detergentami i olejami przemysłowymi. Wyniki wykazały, że ta substancja gwarantuje bardzo wysoką wydajność i niezwykłe rezultaty w rozwiązywaniu tych problemów. 

ZANTHALENE®

Jest to naturalny składnik aktywny uzyskiwany z suszonych owoców Zanthoxylum Bungeanum, rośliny zwanej "pieprzem syczuańskim". Jest on szeroko rozpowszechniony w Azji i jest stosowany od tysięcy lat w tradycyjnej medycynie chińskiej ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne, łagodzące i przeciwświądowe.

W tradycji wschodniej te podobne do pieprzu owoce, są również używane jako przyprawa w kuchni. Mają one lekki, cytrynowy aromat i pozostawiają uczucie mrowienia/drętwienia w ustach, jakby delikatnie znieczulają skórę w całkowicie naturalny sposób. Wynika to z tego, że wpływają one na połączenia nerwowo-mięśniowe w strukturze skóry, łagodząc podrażnienia i zmniejszając wrażliwość skóry.

FITOSFINGOZYNA 

Składnik ten jest już naturalnie obecny w naszej warstwie rogowej naskórka i jest, odpowiedzialny za poprawę struktury ochronnej warstwy hydrolipidowej skóry  wspomaga odbudowę komórek i działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. 

Fitosfingozyny działają jak budulce, które przywracają naturalną barierę skórną, aktywują się szczególnie, kiedy skóra jest uszkodzona i wrażliwa. Zapobiegają wnikaniu składników do laminacji wewnątrz naskórka. Oprócz tworzenia filmu hydrolipidowego (czysty i nieutleniony) chronią przed działaniami chemicznymi, w naszym przypadku zapobiegają podrażnieniu skóry podczas aplikacji Brow Lift 1.

#INLEITIPS 

Dzięki temu składnikowi krem ​​InLei® Lady Shield może być również stosowany jako produkt uspokajający skórę  i kojący na zakończenie zabiegu.

BEZPIECZNE I PRZETESTOWANE

TEST DERMATOLOGICZNY

Jest to produkt stworzony z myślą o ochronie delikatnej skóry, poddaliśmy go klinicznym testom płatkowym przeprowadzonym specjalnie na skórze wrażliwej. Zespół ekspertów - Dermatologów ocenił skórę 20 ochotników,  24 i 48 godzin po zastosowaniu produktu, badając wszelkie reakcje, które mogą wystąpić. W skali ocen od „silnie drażniący” do absolutnie „nie drażniący” InLei® Lady Shield został sklasyfikowany jako NIE DRAŻNIĄCY. Dzięki analizie jego składników dowiedzieliśmy się, że nie tylko chroni skórę, ale wręcz ją koi oraz redukuje zaczerwienienia i wypryski, które występowały już przed zabiegiem.

Zgodnie z zastosowaną skalą ocen (Tab 2.) produkt InLei® Lady shield - krem ochronny do skóry wokół brwi został zakwalifikowany jako:

  • 30 minut po usunięciu płatków ( 24 godziny po aplikacji produktu) - NIE DRAŻNIĄCY - (W przypadku nienaruszenia skóry)
  • 24 godziny po usunięciu płatków ( 48 godzin po aplikacji produktu) - NIE DRAŻNIĄCY - (W przypadku nienaruszenia skóry)

TEST MIKROBIOLOGICZNY

Tradycyjnie poddaliśmy również produkt kontroli mikrobiologicznej w celu weryfikacji bezpieczeństwa preparatu, aby sprawdzić czy w jego obrębie nie rozwijają się bakterie. Wyniki testu wypadły znakomicie!

Testowany preparat spełnia kryteria A - określone normy ISO 11930:2019 i można go uznać za bezpieczny przed namnażaniem się drobnoustrojów. 

BUTELKA

Dla tego produktu wybraliśmy opakowanie zgodne z linią butelek InLei® Soft Peeling (kolejny niezbędnik idealnego zabiegu Brow Bomber!), ma ten sam wzór, ale mniejszy rozmiar.

Butelka z efektem miękkiego dotyku nadaje aksamitną elegancję i klasę. Dozownik przeznaczony jest do dozowania niewielkich ilości produktu w wygodny i kontrolowany sposób. Zamknięcie na zatrzask to rozwiązanie , dzięki której produkt jest bezpieczny i szczelny.

JAK UŻYWAĆ:

  • Nabierz niewielką ilość kremu i rozprowadź go na skórze wokół łuku brwiowego delikatnymi ruchami palców lub za pomocą patyczka bawełnianego. 
  •  Poczekaj 3-4min do całkowitego lub częściowego wchłonięcia, następnie kontynuuj kurację nakładając InLei® Brow Lift 1 – trwała do brwi.
  • InLei®Lady Shield  - krem ochronny do skóry wokół brwi również może być stosowany w celu poprawy depilacji, poprzez nałożenie produktu przed użyciem pęsety lub wosku. Po nałożeniu pozostaw na 3-4 minuty.
  • Warto również wiedzieć, że ten produkt może być stosowany jako środek kojący i łagodzący na zakończenie zabiegu.

#BROWBOMBERTIPS 

Pamiętaj, że po każdym kroku włosy muszą być czyste. Nie nadużywaj kremu; nakładaj go bardzo cienkimi warstwami.

 Kiedy masz zamiar zastosować InLei® Brow Lift 1, Twoja skóra już wchłonęła odpowiednią ilość kremu, więc upewnij się, że nie masz zbyt dużej warstwy InLei® Lady Shield na włosach. Nie może powstać biała powłoka kremu.

#WELOVELADYSHIELD

Po nałożeniu kremu ochronnego klientka odczuje chłód i kojące uczucie na skórze. Jego specjalny zapach mentolu powoduje „efekt lodu”, który łagodzi wszelki dyskomfort, czy to podczas trwałej ondulacji czy w trakcie za pomocą wosku lub pęsety.

Po pierwszym użyciu InLei® Lady Shield klientka poprosi Cię o to, abyś używała kremu podczas wszystkich jej kolejnych zabiegów!

Dodaj komentarz